zápasy muži B 2018/2019

TJ Červený Kostelec B : TJ Velké Poříčí B

3 : 2 (1:0)

Střelci: Martínek, Mudroch, Veseleňák

Sestavy : Drapač – Špelda, Barták Matěj, Hála (46. minuta Mládek), Litko – Matějovic (63. minuta Dudek), Barták Marek, Vejrek, Veseleňák – Mudroch (63. minuta Valenta), Martínek

Karty : žluté:

červená :

Utkání sledovalo : 50

Hodnocení : V posledním domácím utkání této sezóny jsme přivítali našeho souseda z tabulky. Zajížděl k nám soupeř z Velkého Poříčí. Jednalo se o důležitý zápas, takže oba týmy využili možnosti použít pár hráčů ze svých A-týmů. Od začátku utkání se nám dařilo být aktivnější a vyvíjet na soupeře tlak. Hráči soupeře zezačátku moc nestíhali, nebezpečné situace řešili za pomocí faulů a z toho pro nás plynulo velké množství standartních situací, ze kterých jsme dokázali hrozit. A hned po čtvrt hodině utkání se po jedné z nich trefil hlavičkující Martínek a poslal nás do vedení. V dalším průběhu první půle se nám podařilo vytvořit ještě další dvě brankové příležitosti, ale kvůli nepřesné vlastní koncovce a zásahu hostujícího brankáře se nám nepodařilo navýšit vedení. Hosté si za celý poločas vytvořili pouhou jednu střelu z trestného kopu poblíž vápna, s ním si ale náš brankář bez problémů poradil. Od druhé půle to byli hostující hráči, kteří diktovali tempo hry. Dařilo se jim držet míč na vlastních kopačkách, do gólových situací se ale moc nedostávali. A tak v 61 minutě, kdy jsme se poprvé vážněji podívali ve druhém poločase na polovinu soupeře, se nám povedlo zásluhou střely Mudrocha odskočit do dvoubrankového vedení. Soupeř se i za tohoto stavu nevzdal a dokázal využít čtvrt hodiny před koncem naši slabší chvilky. Po dvou rohových kopech se mu podařilo srovnat na 2:2 a za několik minut mohl jít i do vedení. S první střelou si náš brankář poradil a při dorážce do prázdné brány nebyl dorážející útočník přesný a dal nám ještě šanci zlomit utkání znovu na naši stranu. A to se taky 5 minut před koncem povedlo. Díky dobře kopnuté standartní situace na naše nabíhající hráče si obránce hostů sám přizvedl centrovaný balón do vlastní sítě. V samotném nastavení nás ještě jednou zachránil svým zákrokem náš brankář, který neumožnil soupeři vyrovnat a zápas tak skončil stavem 3:2 v náš prospěch.

Poslední utkání této sezóny odehrajeme na hřišti soupeře z Teplic nad Metují. Zápas se odehraje v sobotu 15. června 2019 od 10:00 hodin.

trenér mužstva: Pavel Vejrek, Matěj Barták

TJ Červený Kostelec B : TJ Dolany

7 : 0 (1:0)

Střelci: Špelda, Barták, Drapač, Veseleňák, 3x Malina

Sestavy : Středa – Špelda, Barták, Nývlt, Litko – Dostál, Hála (73. minuta Valenta), Veseleňák, Drahovzal (60. minuta Neumann) – Dudek (46. minuta Malina), Martínek (69. minuta Drapač)

červená :

Hodnocení : V dalším utkání jsme na domácí půdě přivítali soupeře z Dolan. Našim cílem bylo dostat se do brzkého vedení a pokusit se o podobný výsledek jako na podzim, kdy jsme soupeřovo konto zatížili 8 brankami. Od úvodu utkání se nám ale nedařilo vytvářet si potřebný tlak. Hra byla vyrovnaná a jak soupeř tak i my jsme se dostávali k ohrožení brankáře. Oba dva brankáři si ale v průběhu první půle dokázali se vším poradit, až v samotném nastavení prvního poločasu, se za pomocí teče hostujícího obránce, podařilo Veseleňákovi vstřelit úvodní gól. Tak jsme šli na poločasovou pauzu s vedením v zádech. Vstup do druhého poločasu se nám nadmíru vydařil. Již po minutě se nám podařilo přidat druhý gól, kdy Malina nadvakrát vyřešil samostatný únik. A za dalších pár chvil jsme se díky střele zevnitř pokutového území dostali do vedení o 3 branky. To soupeře zlomilo a dokonce zápasu už moc velký odpor nekladl. Navíc se nám vydařil i konec utkání, kdy jsme za posledních 15 minut vstřelili další branky a dali jsme tak utkání závěrečnou podobu na 7:0.

Další utkání odehrajeme na domácí půdě proti soupeři z Poříčí. Zápas se odehraje v sobotu 8. června 2019 od 17:00 hodin.

Jiskra Martínkovice : TJ Červený Kostelec B

1  :  3  (1:2)

Střelci:Špelda, Barták, Nývlt

Sestavy :  Drapač–Špelda, Barták, Nývlt, Litko –Dudek, Hála, Veseleňák, Drahovzal – Tipelt (46. minuta Vejrek), Valenta

Karty :        žluté:                         červená :

Utkání sledovalo : 30

Hodnocení : V důležitém utkání, kde jsme potřebovali nutně bodovat jsme zavítali k soupeři z Martínkovic. Od úvodu utkání jsme byli aktivnější a vytvářeli si slibné brankové příležitosti. Bohužel se nám je nedařilo proměňovat. A tak udeřil soupeř. Díky nechytatelné střele do levé šibenice se dostal do vedení. My jsme ovšem na našem herním projevu nic neměnili a za necelých 10 minut bylo srovnáno. Do vápna si naběhl Špelda a křižnou střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci. A do poločasu to ještě nebylo vše. V nastavení první části utkání byl ve vápně faulovaný Tipelt a zásluhou proměněné penalty se nám podařilo otočit stav prvního utkání na 1:2 pro nás. Od úvodu druhého poločasu na nás soupeř vytvořil tlak. Ovšem dnes díky dobré spolupráci v obraně a zásluhou zákroků brankáře na střely z dálky se nám stále dařilo držet vedení. Z našeho prvního výraznějšího ohrožení branky domácích ve druhém poločase padl další gól. Nývlt si našel rohový kop a svoji hlavičkou navýšil vedení na 1:3. Od té chvíle hrál soupeř s větším počtem útočníků a nám se dařilo využívat děr v jeho obraně. Bohužel se nám jich nedařilo využít. Z největší části se na tom podílela naše špatná koncovka. A tak už se výsledek utkání až do konce nezměnil a my si připsali další důležité 3 body za výsledek 1:3.

Další utkání odehrajeme na domácí půdě proti soupeři z Dolan. Zápas se odehraje v neděli2. června 2019 od 10:00 hodin.

trenér mužstva : Pavel Vejrek, Matěj Barták

Jiskra Machov :TJ Červený Kostelec B

5  :  1  (2:0)

Střelci:Valenta

Sestavy :  Drapač–Špelda (66. minuta Valenta), Barták, Vejman, Litko –Malina L. (61. minuta Malina J.), Vejrek (75. minuta Martínek),Veseleňák, Mikeš (46. minuta Tipelt) – Dudek, Drahovzal

Karty :        žluté:

červená :

Hodnocení : Ačkoliv konečný stav utkání na půdě vedoucího týmu tabulky hovoří jasně v náš neprospěch, dá se říct, že jsme byli soupeři vyrovnaným soupeře. Bohužel kvůli vlastním chybám jsme si z jejich hřiště odvezli tento debakl. Od úvodních minut jsme byli více na míči my, ovšem nedařilo se nám proměňovat naše vytvořené situace. A když při největší naši šanci se už zdál brankář překonaný, uchránila domácí od inkasování branková konstrukce. S postupujícím časem si začínal vytvářet příležitosti i soupeř, ale prozatím se nejednalo o nic nebezpečného. A když mu to nešlo ze hry, zaskočil nás rychle zahranou standartní situací, po které postupoval útočník soupeře sám na branku. S první střelou si náš brankář poradil, ovšem na dorážku již nestačil. V nastavení prvního poločasu dokázali domácí využít opět našeho špatného bránění. Po naší útočné situaci využil špatného postavení bránících hráčů a následoval stejný scénář, jako u prvního gólu. Samostatný únik a nadvakrát úspěšné překonání brankáře. V druhé půli jsme se chtěli pokusit o kontaktní gól, bohužel jsme ovšem znovu inkasovali. Nákop brankáře trefil pouze útočníka domácích, který dopravil míč do prázdné branky. Od té chvíle jsme otevřeli hru a chtěli se pokusit o snížení. Ovšem ve zbytku utkání dokázal soupeř využít menšího počtu bránících hráčů k dalším dvěma gólům. Nám se pouze podařilo vstřelit čestnou branku zásluhou dorostence Valenty, který si při prvním startu za náš b-tým připsal i premiérovou trefu. Dal tak utkání konečnou podobu na 5:1

V dalším utkání zavítáme nahřištěsoupeře do Heřmánkovic. Zápas se odehraje v sobotu 25. Května 2019 od 17:00 hodin.

—————————————————————————————————————————-

TJ Červený Kostelec B:TJ Sokol Zábrodí

3  :  1  (1:1)

Střelci:   Hála, Tipelt, Liška

Sestavy :  Macek–Vejrek (61. minuta Tipelt) , Barták, Havlíček, Litko –Kubeček, Hála (90. minuta Špelda), Liška,Veseleňák (74. minuta Matějovice) – Vejman (85. minuta Dudek), Martínek (78. minuta Drahovzal)

červená :

Utkání sledovalo : 110

Hodnocení : V dalším utkání jsme se utkali se sousedním týmem ze Zábrodí. Od samého začátku se nám podařilo zatlačit hosty na jejich obrané polovině, ale díky jejich dobré organizaci se nám nedařilo dostávat se do brankových příležitostí. Pouze jsme ohrožovali soupeře střelami z větší vzdálenosti. Ve 26. minutě se podařilo soupeři udeřit z rychlého protiútoku a to především díky hrubé chybě obránce domácích. Naštěstí již za pár chvil byl stav opět nerozhodný, když Hála svoji přízemní střelou překonal brankáře soupeře. Ve zbytku první části utkání pokračovala hra podle stejného scénáře, kdy jsme drželi hosty na jejich polovině. Do kabin jsme mohli jít i za vedoucího stavu ovšem náš hráč přestřelil z malého vápna nejenom branku soupeře, ale i síť za ni. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu. Začátek druhé půle spíše vyšel týmu hostů, kdy se jim podařilo vyrovnat hru. Ovšem žádná vážnější šance nepřicházela ani na jedné straně. S postupujícím časem jsme přistoupili k několika střídáním, kterými se nám podařilo oživit hru. A jeden ze střídajících hráčů nás dostal poprvé v utkání do vedení, když uplatnil důraz ve vápně a dotlačil balón za soupeřova záda. V tu chvíli zbývala do konce utkání již pouhá čtvrt hodina. V závěru utkání již soupeř ani vážněji neohrozil naši branku a byli jsme to my, kdo ještě přidal další gól zásluhou hlavičkujícího Lišky po rohovém kopu, který stanovil konečný stav na 3:1.

V dalším utkání zavítáme nahřiště vedoucího týmu soutěže a to do Machova. Zápas se odehraje v sobotu 18. Května 2019 od 17:00 hodin.

TJ Sokol Hejtmánkovice : TJ Červený Kostelec B

2 : 2 (0:1)

Střelci: Mudroch, Litko

Sestavy : Drapač – Špelda, Barták, Vejrek, Nývlt – Matějovic (65. minuta Malina), Kubeček, Martínek, Litko – Mudroch (65. minuta Pffiffer), Dudek

červená :

Hodnocení : K dalšímu utkání jsme zajížděli na hřiště vedoucího týmu soutěže, konkrétně do Hejtmánkovic. Plán byl jasný, pokusit se napravit předchozí nepovedené zápasy a po dvou týdnech opět dosáhnout na nějaké body, ačkoliv nás čekal nejlepší tým v soutěži a počasí nebylo pro fotbal ideální. V průběhu prvního poločasu silně pršelo a na druhou část utkání vystřídalo déšť sněžení. Již od úvodních minut bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Domácí měli balón častěji na svých kopačkách a svoji hrou nás zatlačili na vlastní obrané polovině. Ovšem do vedení se povedlo jít nám, po deseti minutách utkání využili Mudroch s Martínkem chyby v obraně domácích a po jejich spolupráci padl úvodní gól utkání. Od té doby se domácí hnali za vyrovnáním, ovšem proti tomu byl dnes skvěle chytající Drapač. S každou příležitostí domácích si dokázal poradit a bezpečně zkrotit ve vlastním náručí. A tak na konci prvního poločasu přišla šance na zvýšení našeho náskoku, bohužel hlavička našeho útočníka skončila pouze na tyči. Od začátku druhého poločasu na nás domácí zatlačili, ovšem i s tou největší příležitostí si poradil náš brankář. Nám se v této části hry nedařilo déle podržet balón na vlastních kopačkách, což přispívalo k stále většímu tlaku soupeře. A dvacet minut před koncem přišli pro nás špatné chvíle. Dvě velké chyby v naší obraně během dvou minut a soupeři se povedlo stav utkání zvrátit na 2:1. Nám se stále nedařilo dostat do zakončení, a tak to vypadalo, že tímto stavem utkání skončí. Ovšem díky chybě v závěru utkání, kterou předvedl brankář domácích, se nám podařilo dostat míč do opuštěné branky a srovnat na 2:2. Domácí se ještě pokusili znovu získat vedení, ale nebezpečí přišlo z naší strany. Střela z našich kopaček v nastaveném čase, kterou tečoval obránce domácích, skončila pouze na brankové konstrukci, a tak utkání skončilo remízou.

V dalším utkání zajíždíme hřiště soupeře z Babí. Zápas se odehraje ve středu 8. května 2019 od 17:00 hodin.

AFK Hronov : TJ Červený Kostelec B

3 : 1 (0:0 )

Střelci: Barták

Sestavy : Drapač – Špelda, Barták, Havlíček, Litko – Malina L. (73. minuta Malina J.), Vejrek, Kubeček, Martínek – Mikeš (65. minuta Neumann), Drahovzal

Karty : žluté: Drahovzal

červená :

Utkání sledovalo : 80

Hodnocení : K venkovnímu utkání jsme zavítali na stadion soupeře z Hronova, který doposud na jaře dokázal všechny zápasy vyhrát a ani jednou neinkasoval. Začali jsme proto od samého začátku utkání hrát ze zatažené obrany a pokusit se o rychlé protiútoky. Již po pár minutách, kdy se soupeř nemohl prokombinovat do vápna, ohrozil naši branku střelou zpoza vápna, které jen trefila břevno. V další části prvního poločasu měl soupeř více balón na svých kopačkách, ovšem nějaké výraznější šance si nevytvářel a nebezpečnější v téhle době jsme byli my. Dokázali jsme si vytvořit šance z rychlých protiútoků, bohužel jsme o šanci přišli špatně vyřešeným přečíslením nebo nás vychytal brankář soupeře. A tak se šlo na poločasovou přestávku za stavu 0:0. Nástup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl a hned z první akce soupeře jsme inkasovali gól. Od té chvíle jsme zatlačili soupeře na jeho polovině a snažili se o vyrovnání. Ve finální fázi se nám nedařilo, nebyli jsme schopni vytvořit si pořádnou příležitost. Jednalo se pouze o střelbu z větší vzdálenosti, která brankáři soupeře moc problémů nenadělala. S postupem času a s vlivem stále nepříznivého skóre jsme začali dělat nepřesnosti v kombinaci. A jedné z těchto chyb dokázal soupeř využít k rychlému protiútoku a odskočil do dvoubrankového vedení. Za pár chvil soupeř opět vstřelil branku kvůli špatné komunikaci v našich obraných řadách a zvýšil již na 3:0. Ve zbytku utkání jsme se pokusily aspoň upravit skóre, aby nevypadalo z našeho pohledu tak špatně. Nakonec se nám podařilo v poslední minutě utkání vstřelit aspoň čestnou branku a stanovit konečný stav utkání na 3:1.

V dalším utkání přivítáme na domácím hřišti soupeře z Velichovek. Zápas se odehraje 28. Dubna 2019 od 10:00 hodin.

TJ Červený Kostelec B : Sokol Velká Jesenice

2  :  2  (0:1 )

Střelci:Drahovzal, Vlasní

Sestavy :  Drapač – Špelda, Barták, Liška, Pffiffer – Kratěna, Vejrek (34. minuta Dudek), Veseleňák, Litko – Kubeček, Drahovzal

Karty :        žluté: Kubeček, Litko, 2x Pffiffer

červená : Pffiffer

Utkání sledovalo : 65

Hodnocení : V tomto utkání dorazil na náš stadion soupeř z horní části tabulky. Chtěli jsme proti němu hrát důrazně od obrany a dostávat se do rychlých protiútoků, jenže tento plán nám narušil už ve 14. minutě soupeřův úvodní gól z hranice vápna. Prohrávali jsme 1:0 a navíc jsme byli nuceni o pár minut později vynuceně střídat a s tím souvisela i změna v rozestavení. Do konce první půle se toho již moc vážného nestalo, spíše se hra odehrávala mezi vápny. V druhém poločase jsme chtěli být více aktivní a konečně začít zaměstnávat brankáře soupeře. Již od úvodních minut druhé půle se nám to dařilo, ale bohužel soupeř využil po naši útočné standardní situaci špatného postavení v obraně a z rychlého protiútoku zvýšili na 0:2 z našeho pohledu. Navíc v 64. minutě uviděl po zbytečném zákroku domácí obránce druhou žlutou kartu a museli jsem dohrávat v deseti. Vypadalo to, že si soupeř už vše pohlídá, ovšem opak byl pravdou. Již za pár chvil se dokázal po individuální akci střelou z téměř nulového úhlu prosadit Drahovzal a dal nám znova vidinu získání nějakého bodového zisku. Od té chvíle jsme se snažili ohrožovat branku soupeře co nejvíc. Každý naše standardní situace hrozila brankou a nakonec se nám z jedné z nich podařilo v 83. minutě srovnat stav utkání, když si obránce hostí vstřelil hlavou vlastní gól. V závěru utkání už to byl boj proti tlaku soupeře, ovšem kromě střeli z trestného kopu se už k ničemu vážnějšímu nedostali. A tak jsme si i ve druhém jarním domácím utkání připsali na svoje konto další bodový zisk, tentokráte za remízu.

V dalším utkání zajíždíme na hřiště do sousedního Hronova. Zápas se odehraje 21. Dubna 2019 od 17:00 hodin.

SK Červený Kostelec B : TJ SOKOL Mezilesí

3  :  1  (2:0 )

Střelci:  Kubeček, Drahovzal, Martínek

Sestavy :  Středa – Pffiffer (74. minuta Špelda), Barták, Havlíček, Vejrek – Malina (65. minuta Mikeš), Liška (88. minuta Dudek), Veseleňák, Martínek – Kubeček, Drahovzal (88. minuta Marek)

Karty :        žluté: Barták                             červená :

Utkání sledovalo : 55

Hodnocení : Do prvního jarního utkání našeho B týmu se nám podařilo vstoupit velmi dobře. Drželi jsme balón na vlastních kopačkách, vytvářeli si šance a soupeře jsme k žádným výraznějším akcím nepouštěli. Zásluhou proměněných situací jsme se dokázali dostat do poločasového vedení 2:0. Do druhé půle jsme vstupovali s úmyslem pokusit se co nejrychleji odskočit soupeři do většího brankového rozdílu. A ačkoliv se nám dařilo šance si vytvářet, nedařilo se nám přidat další góly. Buďto nás vychytal brankář soupeře nebo jsme se ve většině případů připravili o gólovou radost vlastní laxností v zakončení. A tak nastala situace, do které jsme se nechtěli dostat. Soupeř z ojedinělé šance snížil na 2:1. Do konce ještě zbývalo okolo 15. minut a hra se od té chvíle vyvíjela z naší strany nervózně. V samém závěru utkání se z dorážky podařilo zásluhou Martínka opět odskočit na dvougólový rozdíl a stavem 3:1 taky zápas skončil

trenér mužstva : Pavel Vejrek, Matěj Bartá