VOTROK Krajský přebor dospělých Kolo: 28

SK Dobruška : TJ Červený Kostelec

1:1 (0:1)

Penalty (5:4)

Střelci: Tipelt

Sestavy : Středa –Fireš, Bárta, Vejman, Nývlt – Kratěna, Hála, Srkal, Veseleňák (88. minuta Barták) – Liška, Tipelt (46. minuta Dostál)

Karty : žluté:

červená :

Utkání sledovalo : 90

Hodnocení : V oslabené sestavě jsme zavítali na hřiště do Dobrušky, kde jsme se utkali s místním výběrem bojujícím o záchranu. Od úvodu utkání se domácím dařilo držet balón na svých kopačkách a diktoval tempo hry. Nedařilo se mu ale dostávat do vápna a výrazněji ohrozit naši branku. Po půl hodině hry se v našem vápně objevil volný hráč domácích, který v největší šanci Dobrušky v prvním poločase poslal svoji střelu z úrovně penalty mimo branku. O pár minut později byl soupeř za tuto chybu potrestán, když Tipelt využil průnikovou přihrávku od Srkala a v zakončení se nemýlil. Šli jsme do vedení 1:0 a za pár chvil mohl přidat tentýž hráč další gól, bohužel ho zradil první dotek a balón mu utekl. Do kabin jsme tedy šli s nejtěsnějším možným vedením. Od samého začátku druhé půle byl vidět hlad domácích po potřebných bodech. Téměř celý poločas nás držel soupeř v tlaku na vlastní obrané polovině. Připravoval si brankové situace, ovšem náš brankář se i proti těm nejvyloženější poradil nebo mu pomohl náš hráč na brankové čáře. Těchto neproměněných šancí mohli domácí zase litovat. 20 minut před koncem se ocitl Liška ve vápně tváří v tvář brankáři, bohužel překonat ho nedokázal. A tak soupeř ještě zvýšil tempo, což vedle v nebezpečnou střelu, kterou stěží náš brankář vyrazil na břevno. Když už to vypadalo, že zvítězíme, přišel 3 minuty před koncem centr do našeho pokutového území a po nešťastném odrazu od našeho hráče se ocitl útočník domácích sám před brankářem a nemýlil se. Srovnal na konečných 1:1 a tak se šlo do penalt. Hned náš první střelec neproměnil a ostatní exekutoři na obou stranách už pak byli neomylní. A tak si domácí připsali bonusový bod za vyhraný penaltový rozstřel.

Další utkání sehrajeme na domácím stadionu proti soupeři z Třebše. Zápas se odehraje v neděli 9. června v 17.00 hodin.

trenér mužstva : Liška Petr

vedoucí mužstva : Barták Pavel