HODNOCENÍ SEZONY – MUŽI A

Podzimní část soutěže jsme skončili na 7. místě se ziskem 27 bodů, což je o 4b. více než na podzim 2017 se skórem 27:22.

V letní přípravě jsme odehráli dvě PU s Českou Skalicí a Trutnovem. Oba zápasy jsme v kombinovaných sestavách relativně herně zvládli, ale výsledkově ne a prohráli.

Nepovedené bylo vystoupení v poháru v Broumově, kde jsme propadli hlavně v komunikaci a nesehranosti v defenzivě.

Začátek soutěže jsme začali v oslabené kombinované sestavě, ve které nám chyběli po zranění Srkal, Středa a Kovačík. Dále z důvodu pracovního vytížení chyběli i Barták, Hundák, Čáp. Tyto zápasy jsme byli po většinu času herně horší a soupeři nás přehrávali.

Postupem času po odehrání třetiny soutěže se sestava stabilizovala a výše zmiňovaní hráči, začali být pravidelně k dispozici. Bylo to znát na kvalitě hry a zároveň i na zisku bodů. Ve většině zápasů jsme byli lepší a měli více ze hry. Bohužel na vyšší bodový zisk měla vliv slabá produktivita a špatné řešení ve finální fázi.  Výsledkové zlepšení bylo ovlivněno poctivým tréninkem „kostry týmu“ (cca 8 lidí).

Potěšila nás venkovní utkání v Lázních,  Jaroměři a  Třebši, která jsme zvládli. Naopak největší herní a výsledkové zklamání bylo doma s podprůměrným Rychnovem nad Kněžnou.

Stabilně dobré výkony podával mladý brankář Středa, který působil klidným, sebevědomým dojmem a poctivým přístupem. Ke klíčovým hráčům patří Bárta, „motor“ Petrů a Hlava, který se podílel na největším počtu vstřelených gólů.

Do zimní přípravy by bylo dobré začít zapracovávat další dorostence do týmu, tak aby s námi chodili alespoň 1 x týdně na TJ, připravili se na náročný přechod do vyšší kategorie.

V neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout a pochválit výbornou spolupráci s vedoucím Pavlem Bartákem, což přispělo k pohodě v týmu.

Následně budeme chodit každý pátek do haly v 18:00 hodin.

V Náchodě 20.11.2018                                                 Petr Liška