HT Heřmanův Městec 26.11. 2017 – ročník 2006

Na tento turnaj vypsaný pro ročník 2006 jsme jeli s pokorou už potřetí v řadě a to vzhledem k tomu, že turnaje se účastní velmi kvalitní celky. Před turnajem a po zkušenostech z minulých ročníků, jsme si řekli, že umístění do 6 místa bude  spokojenost. Průběh turnaje však ukázal, že se nemusíme bát hrát s každým týmem a porovnání s nimi je na místě. Turnaje se zúčastnili tyto celky a je to zároveň konečné pořadí turnaje :

1.  FC Žďas Žďár n/Sázavou,  2. FK Jaroměř,  3. FC Sparta Brno I, 4. MFK Chrudim, 5. MFK Nové Město n/Metují, 6. SK Červený Kostelec, 7. FC Nový Hradec Králové, 8. RMSK Cidlina Nový Bydžov, 9. FC Sparta Brno II,  10. Výběr Hradce Králové

Naši borci se vůbec neztratili a nebýt pořadatelské benevolenci ke dvěma týmům z Brna, kdy si hráče dle výkonnosti různě prohazovali mezi prvním a druhým týmem a tím si vzájemně pomáhali,   mohlo vše dopadnout úplně jinak. I přes protesty nejen nás , ale i některých trenérů z jiných týmů přišla pouze omluva hlavního pořadatele, že si  je chyby vědom a už  na dalším turnaji ji opakovat nebude …. Bohužel se tímto turnaj velmi znehodnotil, ale to je už druhá stránka věci.

Výsledky SK Červený Kostelec

1.zápas – Č. Kostelec : RMSK Cidlina Nový Bydžov    2:1

Hned v prvním utkání jsme začali  velmi aktivně v napadání gólmana a hned v úvodu jsme po jeho chybě šli do vedení Davidem Pilcem. Druhý gól přidal asi za další 2 minuty Patrik Hanke a v závěru soupeř pouze snížil . Vítězství zasloužené.

2. zápas –  Č. Kostelec : Brno I    3:3
Ve druhém utkání se měnilo neustále skóre. Vedli jsme 1:0, aby soupeř po slepených gólech otočil na 1:2. My jsme jezdili a opět otočili na 3:2. Bohužel 1 minutu před koncem, místo abychom uklidnili hru chceme dát ještě jeden branku a po špatné rozehrávce a náhodném odrazu přišla střela z poloviny hřiště, která zapadla do naší sítě. Branky Pilc, Hanke, Rudolf

3. zápas – Č. Kostelec : Výběr Hradec Králové   4:0
Ve třetím utkání jsme hráli  disciplinovaně a od začátku ovládli utkání. Výsledek o 4 branky byl pro soupeře ještě milosrdný, poněvadž jsme nedali ještě minimálně 4 jasné tutovky. Branky Turek 2, Pilc, Rudolf.

4. zápas – Č. Kostelec : MFK Chrudim   0:3
Ve třetím utkání a vzhledem k vývoji  nám stačil pouze bod na vítězství ve skupině. Prohra nám mohla zajistit i druhé místo ve skupině, jenomže Brno I ve svém posledním utkání s pomocí hráčů Brno II (4 hráči přesunuti) zvítězilo a nás to posunulo až na třetí příčku v tabulce. První branku  s výbornou Chrudimí jsme obdrželi 3 minuty před koncem a hra o všechno začala. V poslední minutě už ve hře s jedním obráncem jsme ještě 2x inkasovali. Soupeř vyhrál a chlapci vše obrečeli a prohra všechny zasáhla.

5. zápas – Č. Kostelec : MFK Nové Město n/Metují   0:3
Už před utkáním se soupeřem , kterého dobře známe, jsme se s trenéry  a hochy dohodli, ať si zápas užijí a v závěru ukážou něco pro diváky. Bohužel po několika minutách si narazil koleno Šrůtek, potom kotník Uhnavá a u Hankeho  se objevila bolest svalu. Zbytek utkání jsme hráli bez střídání a výsledek už je takový jaký je. Po skončení utkání se oba týmy v kolečku objali a zazněl chorál nejdříve vítěze utkání z Nového Města a následně náš. Celá hala oběma týmům zatleskala.

Sestava: Kašpar, Hanke, Pilc, Uhnavá, Šrůtek, Turek, Hepnar, Rudolf

slova trenéra : Hanke Lumír

Turnaj bych hodnotil i přes nezvládnuté pořadatelské povinnosti  velmi pozitivně.
Kluci dnes  potěšili bojovností a schopností otáčet nepříznivý stav. Neunikali nám začátky utkání a mile překvapil dnes poprvé s námi hrající Mára Rudolf (2007), kterému patří i ocenění pro nejlepšího hráče týmu. Nejlepší však dnes nebyl pouze on, ale nejlepší dnes byli všichni …